Svíce nohám mým: Jak dnes čteme Bibli?

10. dubna 2024

Další z řady on-line konferencí pořádaných v rámci partnerství mezi Českobratrskou církví evangelickou a Presbyterní církví v USA proběhne v neděli 21. dubna 2024 ve 20.00 hod. Tématem je autorita Písma a kritický přístup k Bibli.

Svíce nohám mým: Jak dnes čteme Bibli?
10. dubna 2024 - Svíce nohám mým: Jak dnes čteme Bibli?

Evangelíci i presbyteriáni mají své kořeny v reformaci, která vyzdvihla Bibli nade všechny lidské autority. Obě církve přijímají moderní dobu s jejím vědeckým a kritickým přístupem ke všemu, včetně Bible. To je výzva, které obě církve čelí společně.

Svíce nohám mým

Téma otevřou svými přednáškami systematická teoložka Martha Moore-Keish z Columbia Theological Seminary v Decatur (Georgia, USA) a starozákoník Petr Sláma z Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Následovat bude diskuse v rozdělených skupinách a shrnutí v plénu. Vše v 90 minutách.

Zveme zájemce ze sborů obou církví i studenty nejen teologie. Koná se anglicky bez překladu. Pro další informace a pro registraci (která organizátorům pomůže připravit počet diskusních skupin, není však podmínkou) pište na 58Ah2ZlaYdLjGK9nWgtxVd29g.

Setkání proběhne v neděli 21. dubna 2024 od 20.00 (našeho času) na této adrese.

Zajímá vás dění v církvi?

Nechte si na svůj e-mail zasílat informace, které vás zajímají.